مجله تصویری آرتمیس

آرتمیس

انسان همیشه از بدست آوردن هر چیزی حتی اگر به آن نیاز نداشته باشه و حتی اگر کم ارزش باشه لذت میبره. تو دنیای امروز تقریبا بدست آوردن هر چیز مادی با پرداخت کردن پول همراه شده که این موضوع به یکی از بزرگ ترین چالش های بشر امروز تبدیل شده . انسان ها از خرید کردن لذت میبرن البته چون بابت خریدشون پول پرداخت میکنن لذت بدست آوردن در کنار پرداخت پول که برای بدست آوردن همین پول هم زحمت کشیدن رو تبدیل به چالش کرده . این همه تنوع محصول ، با کیفیت های متفاوت و ویژگی های فراوان هر کدومشون انتخاب رو برای ما سخت میکنه . تازه به این جمع باید تفاوت قیمت هاشون ، به دنبال یک محصول گشتن ، صرف کردن وقت ، صرف کردن هزینه ، تخفیف گرفتن ، و وجود امکان مقایسه بین دو یا چند کالایی که برای انتخاب یکیشون مردد هستی رو هم اضافه کن .

میشه از همه این دردسر ها رها شد و با آرامش خرید کرد . لازم نیست سعی کنی تخفیف بگیری چون ما خودمون این کارو کردیم. لازم نیست بیای تحویل بگیری چون ما خودمون این کارو انجام میدیم. فقط بنشین و با آرامش انتخاب کن و خرید کن و …

www.artmise.ir

صنایع دستی

مینا کاری

صنایع دستی از زیبا ترین و چشم نواز ترین هنر های جهان محسوب میشود. تمدن های گوناگون و خصوصا تمدن های کهن مانند ایران زمین با فرهنگ فوق العاده غنی همواره مملو از زیبایی های فراوان بوده اند. صنایع دستی نیز یکی از زیبایی های هر تمدن و فرهنگ شمرده میشود . صنایع دستی حاصل فکر و خلاقیت و هنر دست هنرمند صنایع دستی ست ، عموما صنایع دستی محصولاتی هستند که در گذشته و حال جنبه کاملا کاربردی داشته و در زندگی روزمره انسان ها در یک اقلیم و سرزمین مورد استفاده قرار میگرفته اند و بر اثر گذشت زمان و تغییر الگوی زندگی و یا بواسطه پیشرفت تکنولوژی و کشف مواد اولیه جدید ، این صنایع جنبه کاربردی خود را از دست داده و به صنعتی تزئینی تبدیل شده اند ،این محصولات با توجه به کاربرد و طبقه اجتماعی که آن محصول استفاده میکرده دارای تزئینات و پرداخت بودند ، گرچه تعداد زیادی از صنایع دستی هنوز در جوامع استفاده میشوند از جمله سفال.

مینا کاری یکی از هنر های تزئینی بسیار فاخر و زیباست که حاصل نقش بستن نقوش زیبای رنگ آمیزی شده با لعاب مینا بر روی ظروف و اشیا سفالیست.

هنرمند ابتدا سطح سفال را سیقلی کرده و آماده پیاده کردن نقش میکند سپس سطح را پاکسازی میکند و نقوش را با ابزار های متفاوت از جمله قلم و مداد روی سفال ترسیم میکند و پس از آن لعاب گذاری و رنگ آمیزی انجام میشود که بوسیله لعاب رنگی مینا کاری انجام میشود که ظرافت و دقت فوق العاده ای نیاز دارد  ، حاصل این هنر تصاویر چشم نوازیست که انسان از دیدن آن لذت میبرد و حس اصالت فرهنگ و هنر ایرانی را به هر بیننده ای منتقل میکند.

فروشگاه آنلاین آرتمیس با ارائه محصولات صنایع دستی و مینا کاری سعی در حمایت از این هنر و تولید و اقتصاد هنر و صنایع دستی دارد.

از هنر ایرانی و هنرمند ایرانی حمایت کنیم.

فروشگاه آرتمیس.